termopuos
  • Teko girdėti, kad praėjus metams po apšiltinimo, poliuretanas sutrūkinėja. Ar tai tiesa?

Tai klaidinga informacija. Teisingai poliuretano putomis apšiltintos konstrukcijos visada išlaiko vientisą jų sluoksnį be jokių įtrūkių. Šį gamybinį broką nulėmė neteisingai užpurkšta šiltinimo medžiaga. Poliuretanas turi būti purškiamas griežtai laikantis gamintojo rekomendacijų – tuomet jis išlaiko visas savo savybes. Svarbu, jog šiltinimo darbus atliktų specialistai.

  • Purškiamos putos – tai brangiausia šiltinimo priemonė. Ar apsimoka šiltinti poliuretano putomis?

Visų pirma reikia pasakyti, kad poliuretano termoputos – tai išskirtinių savybių šiltinimo medžiaga, pasižyminti ypatingai geru šilumos laidumo koeficientu, todėl šiltinant jos reikia kur kas mažiau nei bet kurios kitos, o dėl savo fizikinių savybių ji patenka net į mažiausius plyšelius ir apšiltina konstrukcijas efektyviau nei kitos šiltinimo medžiagos. Maža to,  poliuretanas puikiai limpa prie bet kokio paviršiaus, todėl nereikia papildomų tvirtinimo priemonių, papildomai sutaupoma ne tik medžiagų, bet ir laiko. Poliuretano termoputų tarnavimo laikas – apie 50 metų. Todėl ši medžiaga – nepamainoma šiltinimo priemonė visais kaštų atsiperkamumo aspektais.

  • Ar tiesa, kad poliuretano putos yra kenksmingos aplinkai?

Ne. Ši informacija absoliučiai klaidinga. Poliuretano purškiamos putos yra visiškai nekenksmingos aplinkai. Jų sudėtyje nėra toksiškų medžiagų. Iš atvirų porų poliuretano netgi gaminami čiužiniai, žaislai ar drabužiai. Maža to, poliuretano nemėgsta parazitai ir graužikai, o jo putų tankumas saugo pastatą nuo kenkėjų patekimo į vidų. Tai saugi, žmogui ir aplinkai nekenksminga medžiaga.

  • Ar termoputos nėra per sunkios pastatų konstrukcijoms? Ar nuo papildomo svorio nelinksta sijos?

Įprastai konstrukcijų šiltinimui naudojant uždarų porų poliuretano putas, jos prideda nuo 4 kilogramų svorio, tačiau tolygus jų sluoksnis konstrukcijas padaro vienalytes ir netgi padidina galimas apkrovas. Apskritai termoputos sąlygoja apšiltintų konstrukcijų patvarumą ir ilgaamžiškumą. Jei šiltinimo procese nepadaryta klaidų, tuomet termoputos gali tinkamai tarnauti net 50 metų.