sienu siltinimas

2015 metais mokslininkas iš Latvijos Andris Jakovicas atliko eksperimentą, bandydamas atsakyti į klausimą, kokios pastato sienos pačios efektyviausios. Mokslininkas pastatė penkis vienodo dydžio (9 kv. m) namelius vienodais langais, durimis, ant tokių pačių pamatų, atsuktus į tą pačią pusę. Visus pastatus latvis pastatė realioje aplinkoje, norėdamas įvertinti konstrukcijų efektyvumą lyjant lietui, spaudžiant šalčiui, kaitinant kaitriems saulės spinduliams.

Pirmasis namas buvo pastatytas iš keraminių blokų bei apšiltintas mineraline vata. Antrasis – iš akytojo betono blokų su šiltinamuoju sluoksniu. Trečiojo namo siena – karkasinė, mineraline vata užpildyti mediniai skydai. Ketvirtas namas pastatytas iš keraminių blokų, apšiltintas polistireno putplasčiu. Penktasis namas – rąstinis, iš vidaus apšiltintas mineraline vata.

Mokslininko gauti rezultatai:

  • Pati neefektyviausia sienų konstrukcija – iš akytojo betono blokų. Iš betono blokų labai sunkiai pasišalina drėgmė, jiems reikalingas dažnas ir reguliarus vėdinimas. Kad sienos „kvėpuotų“, pastatas turi būti daugiau šildomas. Akivaizdu, kad išlaidos tokio namo savininkui – didesnės.
  • Mineraline vata apšiltintų karkasinių konstrukcijų namas vasaros metu rizikuoja perkaisti dėl didelės terminės inercijos.
  • Rąstinės mineraline vata apšiltintos sienos izoliacinės savybės blogėja dėl didėjančio izoliacinio sluoksnio drėgnumo. Tokios sienų konstrukcijos – rizikingas pasirinkimas.
  • Visuose namuose per devynis mėnesius šiluminė varža ir energinis efektyvumas blogėjo.

ThermoPro gali Jums pasiūlyti kitą variantą: kokią pastato konstrukciją bepasirinktumėte, poliuretano purškiamos putos ne tik kokybiškai apšiltins Jūsų pastato sienas, stogą bei pamatus, bet ir tinkamai apsaugos nuo drėgmės, sutvirtins konstrukcijas, užtikrins ilgaamžį tarnavimą, maksimalų energinį efektyvumą bei puikią šiluminę varžą.

Termoputos – teisingas ir praktiškas pasirinkimas šiandienos rinkoje.