poliuretanas

Pastatų šiltinimas putomis – tai pats efektyviausias būdas šiltinti pastatų stogus, sienas ir pamatus. Tokiu būdu šiltinant pastatų konstrukcijas, ant paviršių purškiamos poliuretano putos, kurios tolygiai užpildo net pačias mažiausias ertmes ir maksimaliai sulaiko šilumą pastato viduje.

Ar brangiai kainuoja šiltinimas putomis?

Individualaus namo ar kito pastato apšiltinimo kaina priklauso nuo jo konstrukcinių niuansų. Tačiau labai svarbu tai, jog šiltinant pastatus poliuretano putų reikia daug mažiau nei bet kurios kitos šiltinimo medžiagos. Pakanka visai nedidelio putų sluoksnio pasiekti tokį patį energetinį efektyvumą, kaip šiltinant kitomis alternatyviomis šiltinimo priemonėmis: pavyzdžiui, norint užtikrinti tokį patį termoizoliacinį rezultatą, pakanka vos 10-20 cm storio poliuretano putų sluoksnio, o šiltinant kitomis medžiagomis – prireikia dvigubai storesnio sluoksnio. Be to, poliuretano putos savo savybių nekeičia 50 metų, dėl to yra ilgaamžis ir greitai atsiperkantis namų šiltinimo sprendimas.

Ar galima apšiltinti medines konstrukcijas?

Žinoma. Termoputos puikiai limpa prie bet kokio paviršiaus, todėl medines konstrukcijas padengs tolygiu ir vientisu sluoksniu, užkaišydamos net smulkiausius tarpelius, pro kuriuos į pastatą patenka šaltis ir nuteka šiluma. Tai taip pat pati geriausia priemonė apsaugoti medį nuo puvimo, įvairiausių kenkėjų, grybelio. Medis bus ne tik efektyviai apšiltintas, bet ir maksimaliai apsaugotas.

Ar šiltinimas putomis – tai ilgaamžis sprendimas?

Termovata išsiskiria savo savybėmis iš kitų šiltinimo medžiagų. Termoputos yra atsparios visiems neigiamiems išoriniams veiksniams, parazitams, jų nemėgsta graužikai, jos nedegios. Tai ypatingai patvari ir ilgaamžė pastatų šiltinimo priemonė, tarnaujanti bent pusę amžiaus.

Kokie yra šiltinimo termovata minusai?

Ko gero, vienintelis šiltinimo poliuretanu minusas yra tas, kad tai daryti gali tik patyrę specialistai. Jei konstrukcijos putomis šiltinamos ne pagal rekomendacijas ir be specialios įrangos, žinių bei įgūdžių, klaidos gali būti sunkiai pataisomos, o šiltinimo medžiaga gali greitai prarasti savo savybes ir netarnauti tiek, kiek įprastai tarnauja. Profesionaliai apšiltinus pastatą poliuretano putomis, jos savo savybių nekeičia net 50 metų.